Archiv aktualit

Článek k Národní přehlídce koní plemene Shagya-arab 2015


14.8.2015

Známe vítěze Národní přehlídky koní plemene Shagya arab 2015.

Poslední červencovou sobotu se návštěvníci pardubického výstaviště mohli těšit spolu s chovateli a vystavovateli krásou Shagya arabských koní. V pořadí již XXIII.  přehlídku, konferovanou  tentokrát předsedou svazu panem p. Hájkem, provázela ušlechtilost a připravenost koní, kteří se dostavili v nižším počtu, než bývá zvykem. Vystavovatelé předvedli kvalitně všechny koně, které hodnotila komise zahraničních rozhodčích.  „KONĚM ROKU  2015“ se stal  s 57 body  hřebec maďarského chovu Gazal XXII-1 majitele Z. Petera (Dubá, Horní  Dubová Hora). 

Letošní ročník zavedl novinku v podobě udělení ceny Vítěz českého chovu, která bude každoročně udělována koni českého chovu s nejvyšším dosaženým bodovým hodnocením.„VÍTĚZEM ČESKÉHO CHOVU pro rok 2015“  se stala s 56,6 body současná vítězka „Šampionátu plemenných klisen“ klisna Daga CZ-Sh-A-346  chovatele i majitele Hřebčína  Jeníkov v.o.s. Reservé šampionkou plemenných klisen se stala klisna topolčianského chovu Gaya CZ-Sh-A-336 (s bílou stuhou) majitele společnosti M + M zfp s.r.o.

Vítězné místo šampiona i více šampiona v „Šampionátu plemenných hřebců“ obsadili hřebci Saklavi I-CZ (Galán) a Kasr El Nil II-CZ (Tomba El Nil) chovatelky a majitelky J. Pichlíkové z Cehnic.

Blahopřání a poděkování patří nejen vítězům, ale také všem účastníkům, divákům i organizátorům.  S přáním, ať Vám koně jdou, se těšíme na setkání Shagya arabů na přehlídce v roce 2016.  

Kompletní výsledky přehlídky naleznete na svazových stránkách www.shagyaarab.org.

 

Ing. Monika Nytrová, foto: Ivana Pánková

 

Celý článek naleznete zde.

 

 
 

 

 
 

 
         shagyaarab.org@seznam.cz                                                 
 


© Web4ce 2015 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

 

 

Vyhledat